Existuje spousta míst, které nabízejí přivýdělek. Můžete z toho udělat váš hlavní příjem, ale moc od toho nečekejte. Opravdu to berte jako peníze navíc, což bezpochyby tyto práce představují, ale není to nic, co byste mohli skutečně dělat. Pokud tedy máte šanci zajistit si práci na HPP, tak do toho určitě jděte, protože taková práce na internetu má řadu úskalí, co se týče běhu na delší dobu.
a) Řada zaměstnavatelů vás zaměstná buď na dohodu, nebo na nějakou smlouvu o dílo. Ani z jednoho vám nepůjde, pravděpodobně, nic na důchod, ani z jednoho nemusíte odvádět daně, ani z jednoho nepůjde sociální a zdravotní, pokud jste například studentem. Takže opravdu to berte jako přivýdělek.
b) Je to stejná práce jako práce v „reálu“. Ovšem děláte hlavně doma, což je velké plus hlavně pro lidi, vytížené, kteří potřebují tohle skloubit se studiem nebo prací na hlavní pracovní úvazek.
A teď se tedy podíváme, jaké práce můžeme najít on-line a čím se tedy můžeme zabývat. Samozřejmě tady nepočítáme ty práce, které se částečně vykonávají i na místě práce, tedy mimo domov, a také vynecháváme ty práce, které jsou už permanentního charakteru, daníte, má výhody zaměstnance na HPP dle zákoníku práce apod.
1) Psaní článků = nejrozšířenější činnost na internetu. Spousta autorů se zaměřuje na ty skutečně výdělečné práce a tyto články, které slouží jako vata, výplň, nebo nejsou tak atraktivně ohodnoceny, mohou být nabízeny amatérským pisálkům. Není to žádná hrůza, ba naopak. Ale opravdu to slouží jako přivýdělek.
2) Telekomunikace = další práce, kterou můžete dělat z domova. Tady je sice odměna vyšší, ale hodně se to blíží skutečné práci, byť můžete jen shánět klienty. Dobré je, že jste hodnoceni za výsledky, takže můžete excelovat nebo naopak neexcelovat – každopádně volba je na vás.
3) Marketing = zde se můžete uplatnit opravdu na rozmanitých pozicích, můžete spravovat účty, spravovat weby, shánět fanoušky a followry. Je to velmi rozmanitá práce, která vám i něco dá navíc.