Dost už bylo špinavé vody v bazénu, když se chcete zrovna koupat! Ale zvlášť odpudivě vypadá to, co plave uprostřed. A při pečlivějším pohledu na zakalenou vodu vidíte dokonce na hladině i něco, co vypadá jako dětský či zvířecí bobek. Ale nejsou to jenom tyto extrémní případy. Pokud máte děti, tak si buďte na sto procent jisti, že se některé z nich do té vody vyčůralo. Nemusí to být často, ale na vodě se to i tak podepíše. Ne, že bychom snad neholdovali smáčení noh v dětské močůvce. Ale co si budeme, raději preferujeme krásně čistou vodu, kde se teprve čůrat bude. A řešit to chlorem taky není úplná idylka, někdo může mít alergii. Chlór také není příliš šetrný k nám, ani k životnímu prostředí. Ale hlavně proč si přidávat ještě více chemie do našich životů?
1) První je třeba sítě nebo síta
Na vylovení opravdu velkých nečistot, much, hmyzu, listů, spadlých větví nebo opilců je nejlepší buďto pořádná síť nebo velké síto. A na ty opilce dřevěná tyč. Všechno tohle musí jít pryč, pokud chcete vůbec s čištěním začít. I když vždycky můžete do vody nalít nějakou tu kyselinu a sledovat, jak budete mít nejen krásně „azurovou“ vodu, ale také kompletně nový, dírkovaný, bazén. Proto nechejte kyseliny a hydroxidy v chemické laboratoři.
2) Potom přijde na řadu buďto štěrk, písek nebo jiný filtr
Teď se musí vyčistit ty částice a části nečistot, které sítem nevyberete a okem neuvidíte. Ideální je nějaký přírodní filtr s pískem, přes který projde jenom krásně čistá voda. Vždycky tam můžete dát nějaký „lidský“ umělý filtr, ale ten nikdy neodvede tak dobrou práci jako ten přírodní. Budete mít ještě čistější vodu s tím, že filtr měníte jednou za tři roky, což je velmi dobrá investice nejen do peněz, ale také vašeho času.
vám napoví, co je ještě třeba, aby vaše voda byla ještě více čistá. Pokud vše selže, vždycky tam můžete vyklopit kilo či dvě chloru, pokud jste jedni z těch lidí, co „čistí“ organismus.