Dalo by se říci, že v podstatě máme dva druhy bazénů – zapuštěný, který je, jak již název napovídá, alespoň částečně zapuštěn do země, a nadzemní. Ten bývá na zemi pouze položen. Avšak ať už máme kterýkoliv z nich, dobře víme, že pokud jej https://cs-cz.facebook.com/business/help/972902909436749 chceme využívat po mnoho let, je nutné jej vždy na podzim dobře zazimovat.
Avšak zatímco byla napsána řada článků o tom, jak připravit na zimu ten zapuštěný, zazimování nadzemního bazénu se taková pozornost nevěnuje. A přitom se jedná o stejně důležitý proces. A pokud opomineme některou z jeho částí, nejenže si přiděláme mnohem více práce na jaře, ale také snižujeme jeho životnost. A to rozhodně nikdo z nás nechce.
Prvním krokem je samozřejmě vypuštění vody. Na rozdíl od zapuštěného typu by zde mělo být kompletní. To znamená, že je nutné se zbavit veškeré vody. K tomu je samozřejmě dobré mít připravené místo, kam ji budeme vypouštět. Rozhodně se nevyplatí ji jen tak pouštět na trávník, neboť se nestačí vsáknout a brzy se rozlije po širokém okolí. A to rozhodně nechceme. Dobré je použít například kanalizační zařízení.
Pak následuje čištění. Ať už se o něj během sezóny staráme sebelépe, vždy tam zůstanou nějaké nečistoty. A ty je v této době potřeba odstranit. Během zimy by totiž mohly začít tlít, případně pokud se jedná o řasy či sinice se rozrůstat. To by nám nejenže na jaře přidělalo spoustu práce, ale také by mohlo snadno poškodit bazén samotný.
Po vyčištění je potřeba jej složit. Rozhodně totiž není dobré jej nechávat celou zimu rozložený. Změny teplot i mrazy, ke kterým během tohoto období dochází, by jej totiž mohly zničit. Stěny či dno popraskají a pak už se jen velmi těžko opravují. Nakonec zůstává uložení. Měli bychom jej dát na suché místo, chráněné před mrazem. Je potřeba si také uvědomit, že na zimu se do lidských sídel stahují například myši, hledající teplo. A jejich nájezd by nemusel přežít. Je proto dobré se o něj postarat dříve, než to za nás udělá příroda. Ta totiž tak hodná rozhodně není.