Konferenční stolek je důležitým prvkem v interiéru. Nejvíce je využíván v obývacích pokojích, ale můžeme ho dát i do jakékoliv jiné místnosti. Použijeme ho zkrátka tam, kde si potřebujeme něco odložit, např. časopis nebo knihu, hrnek s kávou… Dá se použít i k vystavení nejrůznějších dekorací, svíček apod.
Firmy dnes nabízejí konferenční stolky různých materiálů i barev. Záleží na našem vkusu, co si vybereme. Většinou se řídíme podle toho, v jakém stylu máme zařízený pokoj. Také můžeme zohlednit to, jestli u něj budeme i jíst nebo nám bude sloužit jen k odkládání věcí. Můžeme zvolit klasický kulatý, hranatý nebo různých atypických tvarů. Materiál nejčastěji vybíráme masiv, lamino, dýhu nebo sklo. Pojďme se blíže podívat na výhody i nevýhody těchto materiálů.
Masiv – obecně platí, že nábytek z přírodního dřeva je pevný a odolný, má dlouhou životnost, protože se hned tak nerozviklá. Čím tvrdší dřevo zvolíme, tím bude nábytek odolnější proti poškrábání a oděrkám. Nevýhodou je vyšší cena i to, že dřevo neustále pracuje a může v průběhu let tmavnout nebo světlat.
Lamino – je dřevotříska polepená speciálně upraveným papírem. Výhodou je, že se dá vyrobit v různých dezénech a dekorech. Cena bývá příznivá. Nevýhodou je, že se hrany po nějaké době mohou odlepovat, zvlášť pokud jsou už z výroby nekvalitně připevněny.
Dýha – nábytek vzniká tak, že se na dřevotřísku nalepí jako vrchní vrstva plát z masivu. Výsledná cena je tedy levnější než u masivu. Nevýhodou může být odlupování vrstvy dýhy od podkladu.
Sklo – hodí se do malého prostoru, protože působí vzdušně a lze ho kombinovat s jakýmkoliv typem nábytku. Hodí se ke dřevu i kovu. Nevýhodou může být náročnější údržba, protože zde budou vidět všechny otisky prstů, sklenic, talířů. Je také náchylnější k poškrábání.
Věříme, že máte již trochu jasno v materiálech a že zvolíte ten pravý konferenční stolek pro vás.